CO KOORDYNATORKA DNIA ŚLUBU ZROBI ZA CIEBIE

Prawdopodobnie do tej pory udało Ci się wszystko zorganizować samodzielnie albo z drobną pomocą świadkowej. Znalazłaś salę, fotografa, zadbałaś o muzykę, menu i dekoracje- jednym słowem podjęłaś już najważniejsze decyzje i podpisałaś niezbędne umowy. Teraz, kiedy wszystko zdaje się być gotowe, przydałoby się to jakoś uporządkować. Potrzebujesz kogoś, kto nada wszystkiemu kierunek, wyznaczy priorytety, zadba o logistyczną całość i doradzi w problematycznych kwestiach. Kogoś, komu będziesz w stanie zaufać i powierzyć pełną kontrolę. Jeżeli to wszystko brzmi znajomo, jeśli tak się właśnie czujesz to mam dla Ciebie rozwiązanie. Podpowiem Ci, co na tę chwilę może dla Was zrobić konsultantka ślubna, co to jest koordynacja dnia ślubu i ile taka usługa kosztuje.

Koordynacja dnia ślubu to osobisty nadzór konsultantki ślubnej nad przebiegiem ceremonii ślubu i wesela, polegający na pracy z harmonogramem i zespołem wybranych przez Was podwykonawców. Konsultantka przejmując obowiązki świadków odpowiada za to, by w dniu wesela wszystko działo się zgodnie z planem, miało odpowiednią strukturę i toczyło się swoim rytmem. Taką współpracę nawiązuje się zazwyczaj na kilka dni, tygodni bądź miesięcy wcześniej. Tak naprawdę nigdy nie jest za późno! Koszt takiej usługi to przeważnie ok 2 tys. zł. Oczywiście finalnie wszystko zależy od agencji na jaką się zdecydujecie ale na pewno jest to realna kwota z którą należy się liczyć i która nie powinna Was zaskoczyć.

Bez względu na to, jak dokładnie jesteście przygotowani i jak dobrze macie wszystko przemyślane to w dniu ślubu nie będziecie w stanie wszystkiego sami dopilnować. Po prostu fizycznie nie ma takiej możliwości. Dlatego uważam, że każda Para Młoda potrzebuje pomocy, niezależnie od tego, czy to będzie konsultantka ślubna, grono przyjaciół, czy rodzina. Ja opowiem Wam, jak wygląda koordynacja ślubu we współpracy ze mną.

W CZYM MOGĘ WAM POMÓC?

– Przeczytam wszystkie umowy, które zawarliście z podwykonawcami i dopilnuje zawartych w nich ustaleń.

– Na podstawie Waszej wizji ślubu pomogę Wam dopracować każdy szczegół, dobrać brakujące elementy a także przewidzieć ewentualne problemy i sprawnie im zapobiec. Zadbam o to, żebyście byli maksymalnie dobrze przygotowani.

– Przygotuję scenariusz dnia ślubu z uwzględnieniem wszystkich planowanych wydarzeń i atrakcji (w skrócie: co, gdzie, kiedy i po co).

– Przejmę kontakty do podwykonawców, skontaktuję się z nimi a następnie omówię poszczególne punkty scenariusza, żeby mieć pewność, że wszyscy wiedzą co mają robić. Każdy podwykonawca otrzyma ode mnie dodatkowo sprecyzowany scenariusz.

– Zsynchronizuję działania ekip technicznych i cateringu, by wszystko było gotowe na czas.

– Opracuję plan B na wypadek niepogody, bądź innych awarii.

– Przygotuję grafik makijażu i fryzury, żeby Wasze przygotowania przebiegły sprawnie i bez opóźnień.

– Napiszę plan rozliczeniowy dla podwykonawców i na Wasze życzenie dopilnuję uregulowania płatności.

– Pomogę Pannie Młodej ubrać suknię, założyć dodatki, przypiąć welon i zapewnię, że wszystko inne  jest ok ;).

– Jeśli zajdzie taka potrzeba zszyję oderwany guzik, rozerwaną suknię, poprawię fryzurę- zawsze mam przy sobie mój magiczny przybornik dzięki któremu opanuję każdą sytuację.

– Sprawdzę rozstawienie stołów, rozłożę winietki i umieszczę prezenty w pokojach gości.

– Dopilnuję dostarczenia tortu weselnego i przygotowania stref tematycznych.

– Zaopiekuję się Waszymi gośćmi i zadbam o sprawną komunikację, żeby nie czuli się zagubieni i wiedzieli do kogo mogą się zwrócić o pomoc.

– Zajmę się logistyką przetransportowania gości i pomogę w zameldowaniu.

– W dniu wesela cały czas będę blisko Was, żebyście wiedzieli co się dzieje, jak idą przygotowania i ile jeszcze pozostało czasu do pełnej gotowości. Będę Waszymi oczami i uszami a także poinformuje Was gdzie w danej chwili powinniście się pojawić.

– Bedę monitorować moment przyjazdu i wejścia do kościoła a także moment życzeń i przyjazdu na sale weselną.

 

Moim celem jest, żebyście na kilka dni przed ślubem mogli się już totalnie wyluzować i nie zajmować się odpowiadaniem na maile i pytania ze strony podwykonawców czy gości. Chciałabym zrzucić z Waszych barków ten ostatni stres i zapewnić Wam wystarczająco dużo czasu na wypicie kawy ze świadkami w dniu ślubu, czy odprężającą jogę. Dziewczyny, które są już po ślubie często piszą na forach, że gdyby wiedziały wcześniej jak to wszystko wygląda z pewnością zatrudniłyby konsultantkę do koordynacji. Nie oznacza to, że ich wesela były nieudane, wręcz przeciwnie! Natomiast możliwość współpracy z profesjonalistą, który odciąży Was psychicznie tego dnia i przejmie pierwszeństwo „w zawracaniu głowy” zdaje się być luksusem, zwłaszcza po tylu miesiącach samodzielnych przygotowań. Pozwólcie sobie w tym czasie po prostu porządnie się wyspać i niczym więcej się nie przejmować.

Jeżeli chcielibyście szczegółowo porozmawiać o koordynacji dnia Waszego ślubu to napiszcie do mnie. Mam nadzieję, że się wkrótce usłyszymy.

xoxo,

Sylwia