MANAGER SALI A KONSULTANTKA ŚLUBNA

Istnieje przekonanie, że jeśli obiekt weselny posiada managera lokalu to konsultantka ślubna jest niepotrzebna. Prawda jest taka, że zakres obowiązków konsultantki ślubnej jest znacznie większy.

Rola managera obiektu

Manager obiektu zajmuje się głównie tym, co dzieje się na terenie Jego obiektu (mówiąc bardzo ogólnie). Manager odpowiada za obsługę, menu, część hotelową a także za wszelkie sprawy techniczne jak zasilanie czy prąd. Jeśli obiekt ma możliwość organizacji ślubu w plenerze to często za dodatkową opłatą zapewnia także krzesła, stoły i nagłośnienie. W czasie przyjęcia weselnego manager kieruje komunikacją między kuchnią a gośćmi weselnymi oraz zarządza wydawaniem ciepłych posiłków przez całą noc. Razem z obsługą kelnerską dba o komfort gości i o to, żeby niczego nie zabrało na stołach.

Wielu managerów ma swoją listę polecanych podwykonawców, którą chętnie się z Wami podzielą. Dla osób, które same organizują swoje przyjęcie jest to zarówno duże ułatwienie jak i ważna informacja, że dany podwykonawca ma już doświadczenie w pracy w danym obiekcie.

Rola konsultantki ślubnej

Konsultantka ślubna to osoba, która pomoże Wam stworzyć zespół zgranych podwykonawców w oparciu o Wasz styl, budżet i osobowość. Jest to ktoś, kto będzie towarzyszył Wam podczas całego procesu przygotowań aby odpowiadać na wszelkie Wasze pytania i pomóc w podjęciu najkorzystniejszych dla Was decyzji.

Konsultantka odpowiada za wcześniej ustalony przebieg pracy wszystkich podwykonawców i nad wywiązywaniem się z obowiązków zawartych w umowach. Koordynuje wszystkie wydarzenia, które odbywają się w obiekcie i poza nim jak ceremonia ślubna, czy transport gości. Manager lokalu dopilnuje kolejności podawania posiłków a konsultantka upewni się, czy nie nastąpiły w międzyczasie jakieś przesunięcia. Manager pomoże zjeżdżającym się Gościom w odnalezieniu swoich pokoi ale to konsultantka wie, gdzie, co, jak i kiedy ma się wydarzyć oraz kto powinien przy tym być. Kiedy manager będzie zajęty serwowaniem obiadu, konsultantka może w tym czasie dopiąć z muzykami, fotografem i zespołem filmowym szczegóły pierwszego tańca. Konsultantka napisze harmonogram Waszego przyjęcia i sprawdzi jakie są możliwości obiektu dla zrealizowania Waszych pomysłów. Krótko mówiąc to konsultantka odpowiada za cały cykl logicznych rozwiązań i za bezstresowy przebieg całej uroczystości.

Manager z przyjemnością powita nadjeżdżający zespół i wskaże mu odpowiednie miejsce gdzie może rozłożyć sprzęt ale to konsultantka wie, jak będą wyglądać oczepiny, jakie utwory przygotowaliście i jak będą przebiegać podziękowania dla Rodziców. Wie również kto obok kogo nie powinien siedzieć, kogo zespół nie powinien namawiać do wspólnego tańca, a nawet który z Gości zajmuje jaki pokój i na którym piętrze. Konsultantka ślubna to Wasza prawa ręka, która zawsze jest entuzjastycznie nastawiona do każdej części tego kim jesteście i czego chcecie doświadczyć na swoim ślubie (a przynajmniej tak powinno być).

źródło: www.fluttermag.com

Manager i konsultantka pełnią bardzo ważne role w trakcie wesela, które obarczone są dużą odpowiedzialnością. Te role muszą się uzupełniać a Wy, Wasi goście i Wasze zadowolenie oraz wygoda mają być dla wszystkich na pierwszym miejscu. Wesele nie może się udać bez dobrej współpracy konsultantki ślubnej z managerem lokalu.  O powodzeniu wesela decyduje praca zespołowa.